Třída 4.B-2018/2019

Vítejte ve světě EMOJI

Slavíme 100 let Československa

Dopravní hřiště

V úterý 23. října jsme v rámci výuky navštívili dopravní hřiště ve Vyškově. Pod vedením lektorů z Majáku Vyškov jsme se seznámili s dopravními předpisy a po malém testíku jsme si zajezdili podle předpisů.

Výzdoba třídy

3.B    2017/18

My jsme žáci 3.B

Výlet Brno - Kapucínská hrobka, podzemí pod Zelným trhem, radnice, Špilberk

Olympijské hry, také závodíme

Vánoční besídka ve třídě i tělocvičně

Recyklohraní

Čertovské učení a Mikuláš ve třídě

Vánoční výzdoba

Plavecký výcvik

Pipi Dlouhá punčocha - anglické divadlo

Přednáška TITANIC

Výtvarné náměty:

Dýně

Podzimní draci

Kočky

Školní rok s Machem a Šebestovou

2.B    2016/17

Mikuláš ve třídě
Deváťáci nám opět připravili krásnou mikulášskou nadílku. Za písničku nebo básničku dostaly děti sladkou odměnu.

Mikulášská besídka

Tentokrát netradičně žáčci čertíci s maminkami andílky.

Divadelní představení Šípková Růženka 22.11.

Bruslení 18.11.

Podzimní tvoření

Recyklohraní

Dny zdraví 17. - 23. října

Divadelní představení Jája a Pája
V pátek 14. října jsme navštívili brněnské divadlo Radost. Shlédli jsme představení Jája a Pája podle stejnojmenného večerníčku.

Vítejte na SAFARI

1.B    2015/16

Čarodějnice

Prezentace vězeňské služby

Den naruby
Bláznivé účesy, oblečení naruby a jiné blázniviny.

Velikonoce

Recitační soutěž prvňáčků
Zápolení v recitaci mezi prvními ročníky.

Mobil planetárium
V pondělí 14. března k nám zavítalo mobilní planetárium. Viděli jsme program "Krtci aneb co je tam nahoře".

Veselé zoubky 26.2.
V rámci měsíce zdraví jsme uskutečnili projekt Veselý zoubek ve spolupráci s drogerií DM. Seznámili jsme se se stavbou zubu i s tím, kolik máme zoubků. Shlédli jsme video "Hurvínek a bolavý zoubek".
V rámci projektu jsme si zkusili
vymodelovat  zoubky ze sádrových obvazů.
Za odměnu jsme obdrželi zubní kartáček, pastu a přesýpací hodiny, které měří čas čištění zubů.

Masopustní dopoledne

Cvičení s padákem

Valentýns
přáníčka

Projekt "Lidské tělo - známe rentgen i CT
Během měsíce února jsme se v prvouce (ČaS) seznamovali s lidským tělem. Proto jsme si v pracovní i výtvarné výchově zkusili vytvořit kostru lidského těla nebo CT hlavy.

První pomoc pro prvňáčky - 5.2.2016

5. února jsme absolvovali výukový program První pomoc pro prvňáčky, který pro nás připravila ZZS JMK ve spolupráci s firmou Zentiva. Navštívil nás člen záchranné služby Vyškov. Společně s pacientem medvědem Míšou nás seznámil se zásadami poskytnutí první pomoci.

NAŠE PRVNÍ VYSVĚDČENÍ

Protože jsme velké šikulky, všichni jsme si v poslední den prvního pololetí odnesli domů samé jedničky.Smějící se

Zimní tvoření

Tři králové

Krmítko pro ptáčky

Paní Zima

Hodiny TV

Vánoce ve třídě

22. prosince jsme si připravili Vánoce v naší třídě. Potom pro nás měli připraven zábavný program žáci 9. třídy společně s paní učitelkou Čechovou.

Divadelní představení Čertův švagr - 15.12.

V úterý 15. prosince jsme v kulturním domě shlédli divadelní představení společnosti Julie Jurištové Čertův švagr.

Bruslení 16.12.2015

Po úspěšném prvním bruslení v listopadu jsme se opět vypravili na zimní stadion do Vyškova na bruslení.

Vánoce našich prababiček - 9.12.2015

Ve středu 9. prosince jsme se vydali do muzea ve Vyškově na vánoční dílničku s výstavou : "Vánoce našich prababiček". Paní průvodkyně nám popovídala o vánočních zvycích i o tom, jak Vánoce vypadaly dříve. Nakonec jsme si vlastnoručně ozdobili vánoční ozdobu.

Movember 2015
Děkujeme všem, kteří se s námi zapojili do kampaně MOVEMBER 2015.

Zimní tvoření

Sněhuláci

Čertíci

Konvice na zimní čaj

Předávání SLABIKÁŘŮ - 18.listopadu 2015
Ve středu 18. listopadu naši prvňáčci za přítomnosti rodičů, babiček i dědečků složili slib "Budu čtenářem". Po slavnostním slibu jim žákyně čarodějky ze 4. třídy předaly Slabikář a malé dárečky připravené paní starostkou a paní knihovnicí z místní knihovny.

Bruslení 16. listopadu 2015
V pondělí 16. listopadu jsme se poprvé v tomto školním roce vypravili na bruslení na zimní stadion ve Vyškově. Spousta z nám měla brusle půjčené a stála na nich poprvé, ale vůbec nám to nevadilo. Zalíbilo se nám to a napíšeme Ježíškovi o nové brusle. A už se těšíme na další bruslení za měsíc.

Dušičkový průvod a Halloweenský rej - 2. 11. 2015

Zdravá pětka

V rámci dnů zdraví jsme si objednali program z nadace Albert "Zdravá pětka". Děti se seznámily se zásadami správné výživy, se zdravými a nezdravými potravinami. Ochutnávaly různé druhy ovoce a zeleniny a nakonec si poskládaly obrázky z ovoce.

Třídní stromek

Za krásného slunečného počasí jsme se v sobotu 24.října zúčastnili akce obce Drnovice "výsadba obecního stromořadí". Zástupci naší třídy zasadili náš třídní stromeček - jabloň.

Podzimní galerie

V dešti

Ježek v listí

Podzimní stromy - otisk listů

22.10.2015 - "Zdravé vaření"

V rámci Dnů zdraví jsme se vypravili do školní kuchyňky, kde jsme si připravili zdravou svačinku. "Vařeni" se nám moc líbilo a svačinka všem chutnala.

12. 10. 2015 - "Zdravý zoubek"

Beseda SZÚ pro 1. a 2. ročníky na téma: Jak si správně čistit zuby"

Podzimní tvoření

Brouci