Ovoce do škol

Od srpna 2014 zajištuje "Ovoce do škol" firma COME vending s.r.o. Opava v rámci projektu Happysnack.

Ovoce - ilustrační obrázek           Ovoce - ilustrační obrázek      Ovoce - ilustrační obrázek   Ovoce - ilustrační obrázek

Výživa dětí

Garant projektu

Projekt Ovoce a zelenina do škol podporuje spotřebu ovoce a zeleniny u žáků 1.stupně základních škol za pomoci evropských a státních dotací.Výrobky jsou dodávány minimálně jednou měsíčně přímo do školy, která uzavře smlouvu s některým ze schválených dodavatelů. Dle nařízení vlády lze v projektu nabízet ovoce a zeleninu, která z 25% může být v podobě šťáv. Ovoce či zeleninu pro balíčky v projektu vybírají praví odborníci, aby byla v té nejlepší kvalitě, která zaručuje delší trvanlivost výrobků.

Podmínky pro projekt Ovoce a zelenina do škol se řídí dle Nařízení vlády č.478/2009 Sb. Nařízení komise (ES) č. 288/2009 a Nařízení Rady (ES) č.13/2009, všechny ve znění pozdějších předpisů.